O společnosti Heluz

Jsme rodina

Nejsme běžná firma, jsme mnohem víc, jsme rodina. Výrobě cihel se věnujeme už od roku 1876. Tehdy Jan Řehoř v Dolním Bukovsku postavil první žárovou pec a z vytěžené hlíny vypálil první cihly. Začal tím dlouhý příběh, za kterým se můžeme každý den s hrdostí ohlédnout.

Tisíce lidí díky našim výrobkům získaly nový domov, který pak díky jeho trvanlivosti a příjemnému prostředí využily další generace. Pečlivě zpracované cihly jsou tak odolné, že i přes stáří mnoha desítek let dodnes slouží k rekonstrukcím venkovních usedlostí.

Rodinnou tradici přerušil nástup komunistů, kteří v roce 1950 cihelnu zestátnili. O více než čtyřicet let později ji ale potomci zakladatelů získali zpět a vedení svěřili svému zeti Vladimíru Heluzovi. V porevoluční éře zažila naše firma bouřlivý rozvoj, postupně přibyly závody v Hevlíně a Libochovicích.

Držet se na špičce mezi nadnárodními firmami však vyžaduje víc, než jen kupovat nejmodernější vybavení a rozšiřovat výrobu. Chce to výborný tým, který svojí prací žije. Zkrátka rodinu.

 

Žijeme cihlami

Cihlářská hlína je krásný přírodní materiál, který má jedinečné vlastnosti. Dobře vypálená je tvrdá jak kámen, zároveň však prodyšná, s přesnými detaily. V létě chladí a v zimě hřeje, nabízí příjemný a zdravý domov. Není divu, že na realitním trhu si lidé za bydlení v cihlovém domě obvykle připlatí. Při stavbě s výrobky HELUZ přitom není oproti jiným materiálům v konečné ceně výrazný rozdíl a práce jde rychle od ruky.

 

Česká firma

V současnosti patříme mezi tři největší výrobce zdících systémů na našem trhu. To nám potvrzuje, že sázka na kvalitu a inovaci se vyplatila. Jako jediní z této trojice jsme navíc česká firma, hrdá na šikovnost našich lidí. Promyšleně a usilovně pracujeme na tom být nejlepší. Chceme být špičkoví stejně, jako naše inovativní výrobky.

 

HELUZ je první!

2012

Jako první v České republice jsme postavili jednovrstvým zděním z cihel vzorový pasivní rodinný dům. Žádná dodatečná izolace, jenom cihla.

2013

Jako první výrobce pálených zdicích prvků v ČR jsme získali environmentální prohlášení o produktu (EPD) na základě ověření celé výroby cihel z pohledu dopadu na životní prostředí. Produktů s tímto prohlášením nezbytným pro environmentální certifikaci budov je zatím málo.

2015

V září 2015 pak společnost získala certifikaci EPD na všechny cihelné produkty ve všech svých výrobních závodech.

2017

Uvádí na trh první kompaktní broušenou AKU cihlu se vzduchovou neprůzvučností Rw=57 dB pod názvem HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená Tato inovace formou sendvičové skladby cihla-minerální vlna-cihla výrazně zvyšuje hodnoty akustického útlumu a zároveň nižší šířkou umožňuje zvětšení obytných ploch na stejném stavebním prostoru.

2018

Společnost HELUZ přichází na trh s akustickou cihlou HELUZ AKU Z 17,5 broušená s unikátním zámkem ve tvaru „Z“. Tato cihla se vyznačuje pevností, skvělou akustikou, akumulací, štíhlostí a hlavně rychlostí stavby – to jsou základní výhody cihelného bloku. I díky tomuto jedinečnému zámku ve tvaru „Z“, bylo dosaženo u omítnutého zdiva z broušených AKU cihel hodnoty zvukové izolace Rw = 51 dB. Zdivo z těchto cihel lze využít pro obvodové a hlavně vnitřní nosné konstrukce, na které se výhodně mohou uložit stropy HELUZ MIAKO.

2019

Společnost HELUZ uvádí na trh tekutou maltu HELUZ SIDI pro zdění vnitřních i vnějších nosných stěn a příček pasivních a nízkoenergetických domů. S předem připravenou zdicí maltou HELUZ SIDI se stavba zjednoduší a urychlí, protože nanášení malty válečkem je jednoduché jako malování. Zdivo přitom vykazuje obdobné vlastnosti (mechanické, tepelně technické, akustické, trvanlivostní) jako při zdění cementovou tenkovrstvou maltou.

2020

Rodina cihelných prvků HELUZ FAMILY pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů se rozrostla o PŘEKLAD PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním prostorem pro venkovní stínicí techniku. Jedná se o druhou generaci jedinečného překladu HELUZ pro umístění venkovních žaluzií, rolet či screenů, bez nichž se výstavba úsporných domů již neobejde. V zimě stínicí technika minimalizuje úniky tepla, v létě naopak brání přehřívání interiérů a zvyšuje komfort bydlení.

Česká rodinná společnost HELUZ získala certifikát nejlépe řízené firmy v prvním českém ročníku celosvětového programu Best Managed Companies (BMC). Více o prestižním ocenění: ZDE

2021

Společnost HELUZ uspěla i ve druhém ročníku programu Czech Best Managed Companies, který oceňuje kvalitu řízení předních soukromě vlastněných společností včetně jejich managementu. Více o prestižním ocenění: ZDE

Pro odborníky uvedla společnost HELUZ nový Selektor konstrukcí, který je efektivním nástrojem pro rychlý výběr vhodné konstrukce z kompletního portfolia produktů společnosti HELUZ včetně jejich dokumentace, doplňujících souborů a nástrojů. Najdete v sekci pro odborníky ZDE.